Studenci i Doktoranci

Akademickie Centrum Medialne rekrutuje na kursy praktyczne i zawodowe!

Drodzy Studenci!

Akademickie Centrum Medialne uruchamia kolejny projekt dla studentów studiów stacjonarnych II roku lic. i I roku mgr kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest cykl Akademii podnoszących konkretne umiejętności zawodowe i medialne. Proponujemy 3 cykle tematyczne: Akademia Dźwięku, Akademia Obrazu, Akademia Innowacyjnego Komunikowania. W trakcie czterech semestrów będziemy oferowali uczestnikom Akademii praktyczne kursy i warsztaty prowadzone ekspertami i - co najważniejsze - praktykami. Można brać udział w kilku Akademiach równocześnie lub tylko jednej.

Tematy zajęć będą dotyczyły między innymi:

Akademia Innowacyjnego Komunikowania: poszerzanie umiejętności informatycznych, nowych technologii, mediów społecznościowych, kreatywnych rozwiązań graficznych i analitycznych, tematów marketingowych, Web 2.0, projektowania stron www.

Akademia Obrazu: organizacji produkcji wideo, montażu telewizyjnego, realizacji na żywo, obsługi Adobe Premier, After Effects, Tricaster, organizacji studia telewizyjnego, realizacji filmowej, filmu dokumentalnego i reportażu telewizyjnego

Akademia Dźwięku: realizacji dźwięku, obsługi systemów ProTools, Dynasoft, Avid, montażu dźwięku, realizacji na żywo, tworzenia własnych audycji, organizacji pracy zespołu radiowego

Zajęcia będą prowadzone w kilku formach - obecnie ze względów sanitarnych odbywać się będą zajęcia zdalne – zarówno synchroniczne jak i asynchroniczne, spotkania online w małych grupach, projekty zdalne i konsultacje (mentoring). Zajęcia na uniwersytecie, zajęcia u pracodawcy (in field) oraz wizyty studyjne będą realizowane, kiedy warunki epidemiczne na to pozwolą.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający nabyte w trakcie trwania projektu kompetencje.

Sposób realizacji: godziny zajęciowe, harmonogram spotkań, plan wizyt będzie ustalany na bieżąco z uczestnikami. Większość zajęć będzie realizowanych w większych blokach tematycznych. Wszystkie kursy są kursami dodatkowymi, nie ma ocen i zaliczeń, najważniejsze to nauka praktycznych umiejętności i podniesienie Waszych kompetencji zawodowych. Przewidujemy w każdej Akademii maksymalnie 2 kursy tematyczne w semestrze.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dołączenia do Zespołu na platformie MS Teams. Tam znajdziecie więcej informacji. W przyszłym tygodniu zorganizujemy spotkanie informacyjne online, po którym będziecie mogli zdecydować o wzięciu udziału w projekcie.

Kod zespołu MS Teams: awqrdlf

Zapraszamy!

Koordynatorzy Akademii:

Barbara Pajchert (barbara.pajchert@upjp2.edu.pl) – Akademia Obrazu

dr Paweł Kaszuba (pawel.kaszuba@upjp2.edu.pl) – Akademia Dźwięku

Dawid Kaczmarczyk (dawid.kaczmarczyk@upjp2.edu.pl) – Akademia Innowacyjnego Komunikowania