Szkolenie „Prezentacje i wystąpienia publiczne”

28.09.2022 Komunikaty

27 września 2022 roku w budynku przy ul. Bobrzyńskiego 10 odbyło się szkolenie w ramach Zadania 6 - "Podniesienie kompetencji kadry zarządzającej i administracyjnej Uczelni" Programu pt. „Skonsolidowany Plan Rozwoju UPJPII” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój numer i nazwa Osi priorytetowej: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer i nazwa Działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, na podstawie umowy o dofinansowanie nr POWR.03.05.00-00-Z104/17-00 pod tytułem „Prezentacje i wystąpienia publiczne”, które poprowadził poprowadziła Marta Kostecka – Korbiel. W szkoleniu wzięło udział 7 osób reprezentujących kadrę administracyjną i zarządczą.

Podczas szkolenia zostały poruszone następujące tematy:

• Profesjonalny wizerunek (czynniki wpływające na wizerunek);
  • Formy wystąpień (sposoby, struktura, przygotowanie siebie i słuchaczy, 16 zasad wystąpień publicznych);
  • Sposoby konstruowania ciekawych i atrakcyjnych wypowiedzi (zasada Hitchcock’a  - budowanie napięcia i opowieści, zaskoczenie, opowieść o rozwiązaniu problemu);
  • Sztuka prezentacji w krótkich wypowiedziach (Zasada Guya Kawasakiego: „10 slajdów w 20 minut);
  • Jak prezentować się on-line? (mowa ciała i głos w oku kamery, światło, dźwięk, tło, angażowanie słuchaczy);
  • Jak radzić sobie z niewygodnymi pytaniami (metody odpierania zastrzeżeń).

Szkolenie „Prezentacje i wystąpienia publiczne”