Szkolenie „Zasady finansowania działalności naukowej i zarządzanie kosztami kształcenia w świetle Ustawy 2.0.”

29.10.2022 Komunikaty
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 28 października 2022 roku poprzez platformę MS Teams odbyło się szkolenie w ramach Zadania 6 - "Podniesienie kompetencji kadry zarządzającej i administracyjnej Uczelni" Programu pt. „Skonsolidowany Plan Rozwoju UPJPII” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój numer i nazwa Osi priorytetowej: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer i nazwa Działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, na podstawie umowy o dofinansowanie nr POWR.03.05.00-00-Z104/17-00 pod tytułem „Zasady finansowania działalności naukowej i zarządzanie kosztami kształcenia w świetle Ustawy 2.0.”, które poprowadził Dariusz Fanslau, kwestor SGH. W szkoleniu wzięło udział 15 osób reprezentujących kadrę administracyjną i zarządczą.

Podczas szkolenia zostały poruszone następujące tematy:

1. Analiza podziału subwencji;
  2. Czynniki determinujące wysokość finansowania;
  3. Raportowanie i ewaluacja jakości działalności naukowej, a zasady finansowania;
  4. Inne strumienie finansowania uczelni (m.in. NCN, NCBiR, NAWA, programy ministra);
  5. Przychody uczelni w świetle ustawy 2.0.;
  6. Zasady finansowania działalności badawczej.