Wykład specjalisty zagranicznego

28.09.2022 Komunikaty

W dniach 26 – 27 września w Krakowie odbyły się wykłady w ramach Zadania 4 – „Poprawa efektywności kształcenia na studiach doktoranckich wykłady” Programu pt. „Skonsolidowany Plan Rozwoju UPJPII” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój numer i nazwa Osi priorytetowej: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, numer i nazwa Działania: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, na podstawie umowy o dofinansowanie nr POWR.03.05.00-00-Z104/17-00, które wygłosił dr Andreas Rehberg z Niemieckiego Instytutu Historycznego w Rzymie. Program obejmował serię odczytów o następującej tematyce:

• Rzymskie akty notarialne dla Europy Środkowej. Rola notariuszy oraz ich mandantów (XV – 1. poł. XVI w.;
  • Rzym jako heraldyczne laboratorium o międzynarodowym znaczeniu (w okresie późnego średniowiecza i wczesnej nowożytności). Wprowadzenie.;
  • Rozwój szpitalnego Zakonu Ducha Świętego. Sukcesy i przeszkody na drogach między Rzymem a krańcami Europy.